Jak ozdobić bryczkę konną do ślubu?

Spis treści

Każda młoda para pragnie, aby dzień ślubu miał wyjątkową oprawę. Ważnym elementem uroczystości był zawsze oryginalny środek transportu, którym nowożeńcy jadą na ślubną uroczystość. W ostatnich latach dużą popularnością cieszyły się eleganckie limuzyny. Czasem nowożeńcy wybierają zabytkowe, stare samochody, często po prostu zwykłe auta ozdobione pięknymi dekoracjami. Coraz popularniejszym pojazdem dla nowożeńców stają się obecnie bryczki konne.

Bryczka – sposób na wyjątkową oprawę uroczystości ślubnej

Jazda bryczką do ślubu jeszcze do niedawna uchodziła za ekstrawagancję, na którą mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Obecnie działalność prowadzi wiele firm zajmujących się wypożyczaniem różnego rodzaju pojazdów na uroczystości, w tym i pojazdów konnych, jak bryczki czy karety. Decyzji o wynajęciu bryczki na ślub na pewno nie pożałujemy, oglądając później efektowne nagrania z uroczystości, którą mile będziemy wspominać.

Bryczka to pojazd typowo polski, wiejski, na czterech kołach zaopatrzonych w resory. Jest lekka, zwykle odkryta. W razie niepogody można rozsunąć budę. 

Czy powóz konny do ślubu potrzebuje dekoracji?

Bryczka to oryginalny i efektowny pojazd do ślubu. Często powozy konne wykonane są tak kunsztownie, że wyglądają pięknie i przyciągają spojrzenia bez żadnych dekoracji. Są ozdobą same w sobie. Bryczki doskonale sprawdzają się na uroczystościach w stylu rustykalnym. Razem z woźnicą ubranym w strój z epoki oraz końmi, którym założono ozdobną uprząż, stanowią nie lada atrakcję. Do uprzęży koni mocuje się ozdobne, skórzane pasy ozdobione pomponami lub powiewającymi w czasie jazdy frędzlami. Bryczki wypożyczane do ślubu często są białe, zdobione złoceniami. Nie są im potrzebne dodatkowe dekoracje.

Skromniejsze bryczki można delikatnie ozdobić. Ładnie i efektownie prezentują się żywe kwiaty, balony. Kompozycje kwiatowe powinny być przygotowane gustownie przez florystkę, oraz odpowiednio zabezpieczone i przymocowane, aby nie uległy uszkodzeniu w czasie jazdy. Można zrobić z nich delikatne girlandy lub wieńce w kształcie serca. Kwiaty mogą pasować np. do bukietu Panny Młodej, a kolorystyka dekoracji powinna wpisywać się w motyw przewodni uroczystości.