Renowacja powozów konnych

Przywrócenie pierwotnego stanu starym powozom jest rzeczą niezwykle złożoną.  To tak, jakbyśmy ożywili przedmioty dawno zapomniane. Renowacja powozów konnych to niełatwy proces, który wymaga dużego doświadczenia. Powozy są wykonane z drewna, a jest ono materiałem reagującym na warunki atmosferyczne i zmieniającą się temperaturę. To wszystko sprawia, że musimy przewidzieć, jak zachowa się powóz wykonany z drewna zarówno w trakcie użytkowania, jak i ekspozycji w muzeum, czy stania w powozowni.

Jak wygląda renowacja powozów konnych w Manufakturze Mendyka?

Pytanie, które najczęściej nurtuje klientów, jest to: ile kosztuje renowacja powozu konnego? Laikowi trudno wyobrazić sobie zakres koniecznych prac, dlatego zawsze staramy się to wyjaśnić.

Wstępna kalkulacja renowacji przedstawiana jest naszym klientom po otrzymaniu zdjęć bądź dostarczeniu powozu do naszej firmy. Istotne jest, aby otrzymać informacje na temat hamulców i rodzaju tapicerki, a także jaka ma być wykonana powłoka lakiernicza.

Po zaakceptowaniu kosztorysu wstępnego przez klienta, powóz - jeżeli nie został wcześniej dostarczony do naszej firmy - zostaje odebrany w domu klienta. Po dostarczeniu go do naszej firmy tworzymy dokumentację zdjęciową, która jest zapisem stanu powozu. Wszelkie etapy renowacji są również zapisywane w wersji cyfrowej tak, aby klient mógł być poinformowany o tym, co zostało wykonane. Na podstawie zapisu prac wykonanych przy danym powozie możemy przedstawić ostateczny koszt renowacji.  Należy wspomnieć, iż wszelkie prace dodatkowe nieujęte w kosztorysie wstępnym konsultowane są z klientem.

Nasza Manufaktura wykonuje kompleksowe renowacje powozów konnych, konserwacje starych pojazdów, a także rekonstrukcje historycznych powozów konnych.

Zachęcamy do kontaktu z nami jeśli mają Państwo pytania dotyczące renowacji powozów konnych wykonywanych przez Manufakturę Mendyka.

Coupe

Jan Plazier

H&H Coach

Coupe

Body Break

Coupe de Orsay

Kalesche

Lowton Spider

Mail Coach

Park Drag Shanks

Wóz Strażacki