Renowacja powozów konnych

Jako prawdziwi pasjonaci, którzy z powodzeniem prowadzą manufakturę pojazdów konnych, zajmujemy się nie tylko produkcją nowych pojazdów, ale także odrestaurowaniem już starych i zabytkowych powozów konnych.. Nasi doświadczeni pracownicy podczas prac przy renowacji bryczek i powozów konnych przywrócają im blask i świetność na wiele kolejnych lat .

Czym jest renowacja bryczek i powozów konnych?

Renowacja, czyli przywrócenie pierwotnego stanu starym powozom konnym jest rzeczą niezwykle złożoną. To tak, jakbyśmy ożywili przedmioty dawno zapomniane. Renowacja powozów konnych i bryczek to niełatwy proces, który wymaga dużego doświadczenia. Powozy konne są wykonane z drewna, a jest ono materiałem reagującym na warunki atmosferyczne i zmieniającą się temperaturę. To wszystko sprawia, że musimy przewidzieć, jak zachowa się powóz wykonany z drewna zarówno w trakcie użytkowania, jak i ekspozycji w muzeum, czy stania w powozowni.

Jak wygląda naprawa powozów konnych i bryczek w Manufakturze Mendyka?

Pytanie, które najczęściej nurtuje klientów, jest to: ile kosztuje renowacja powozu konnego? Laikowi trudno wyobrazić sobie zakres koniecznych prac, dlatego zawsze staramy się to wyjaśnić.

Wstępna kalkulacja renowacji pojazdów lub bryczek konnych przedstawiana jest naszym klientom po otrzymaniu zdjęć bądź dostarczeniu powozu do naszej firmy. Istotne jest, aby otrzymać informacje na temat hamulców i rodzaju tapicerki, a także jaka ma być wykonana powłoka lakiernicza.

Po zaakceptowaniu kosztorysu wstępnego przez klienta, powóz - jeżeli nie został wcześniej dostarczony do naszej firmy - zostaje odebrany w domu klienta. Po dostarczeniu go do naszej firmy tworzymy dokumentację zdjęciową, która jest zapisem stanu powozu. Wszelkie etapy renowacji są również zapisywane w wersji cyfrowej tak, aby klient mógł być poinformowany o tym, co zostało wykonane. Na podstawie zapisu prac wykonanych przy danym powozie możemy przedstawić ostateczny koszt renowacji powozu konnego. Należy wspomnieć, iż wszelkie prace dodatkowe nieujęte w kosztorysie wstępnym konsultowane są z klientem.

Nasza Manufaktura wykonuje kompleksowe renowacje powozów konnych, konserwacje starych pojazdów, a także rekonstrukcje historycznych powozów konnych.

Zachęcamy do kontaktu z nami jeśli mają Państwo pytania dotyczące renowacji powozów konnych wykonywanych przez Manufakturę Mendyka.

renowacje

Jan Plazier

H&H Coach

Coupe

Body Break

Coupe de Orsay

Kalesche

Lowton Spider

Mail Coach

Park Drag Shanks

Wóz Strażacki

Renowacja bryczek konnych dla hobbystów, kolekcjonerów, muzeów

Kto lepiej zrozumie duszę starego powozu konnego jak nie prawdziwy pasjonat tych pięknych i niejednokrotnie zabytkowych pojazdów? W kolekcjonowaniu chodzi właśnie o ujęcie i zadbanie o historię, która stanowi integralną część tych nietuzinkowych pojazdów. Pietyzm, cierpliwość, doświadczenie, ale przede wszystkim pasja do odkrywania „zakurzonej duszy”, składają się na sumę wartości niezbędnych do wskrzeszenia życia w zabytkowym pojeździe. Renowacja bryczek konnych to zamówienia specjalne, od kolekcjonerów, hobbystów i renomowanych muzeów z całego świata .

Do odrestaurowywania elementów konstrukcyjnych bryczek i powozów konnych używamy najlepszych surowców, dbając przy tym o zachowanie charakteru i stylizacji epoki, z jakiej dany powóz pochodzi. Projekty te często wiążą się z koniecznością reprodukcji brakujących lub zużytych w stopniu zagrażającym bezpieczeństwu powożącego elementów. Wydłuża to okres renowacji takiego powozu i czyni sam proces bardziej skomplikowanym, jednak efekt wart jest poświęconego czasu.