Renowacje

Przywrócenie pierwotnego stanu starym powozom jest rzeczą niezwykle złożoną.  To tak, jakbyśmy ożywili przedmioty dawno zapomniane. Nie jest to proces łatwy i wymaga dużego doświadczenia. Powozy są wykonane z drewna - a jest ono, jak wiadomo, materiałem reagującym na warunki atmosferyczne i zmieniającą się temperaturę. To wszystko sprawia, że musimy przewidzieć, jak zachowa się ten niezwykły materiał zarówno w trakcie użytkowania, jak i ekspozycji w muzeum czy po prostu stania w powozowni.

Kilka słów na temat tego, jak przebiega renowacja powozów w Manufakturze Mendyka

Pytaniem najczęściej nurtującym klientów jest to, ile kosztuje renowacja danego powozu. Laikowi trudno wyobrazić sobie zakres koniecznych prac, dlatego zawsze staramy się to wyjaśnić.

Wstępna kalkulacja renowacji przedstawiana jest naszym klientom po otrzymaniu zdjęć bądź dostarczeniu powozu do naszej firmy. Istotne jest, aby otrzymać informacje na temat hamulców i rodzaju tapicerki, a także jaka ma być wykonana powłoka lakiernicza.

Po zaakceptowaniu kosztorysu wstępnego przez klienta powóz - jeżeli nie został wcześniej dostarczony do naszej firmy - zostaje odebrany w domu klienta. Po dostarczeniu go do naszej firmy tworzymy dokumentację zdjęciową, która jest zapisem stanu powozu. Wszelkie etapy renowacji są również zapisywane w wersji cyfrowej tak, aby klient mógł być poinformowany o tym, co zostało wykonane. Na podstawie zapisu prac wykonanych przy danym powozie możemy przedstawić ostateczny koszt renowacji.  Należy wspomnieć, iż wszelkie prace dodatkowe nie ujęte w kosztorysie wstępnym konsultowane są z klientem.

Nasza Manufaktura wykonuje renowacje kompleksowe, jak również konserwację starych pojazdów mającą na celu retusz powłoki lakierniczej, uzupełnienie ubytków elementów tapicerki itp.

Coupe

Jan Plazier

H&H Coach

Coupe

Body Break

Coupe de Orsay

Kalesche

Lowton Spider

Mail Coach

Park Drag Shanks

Wóz Strażacki